PASSARI-hanke – verkostoituminen

Helsingin kaupungin henkilöstökeskus: osastopäällikkö Eija Hanni, eija.hanni(at)hel.fi;
rekrytointikonsultti Elisa Kouvonen, elisa.kouvonen(at)hel.fi

Helsingin kaupungin oppisopimustoimisto: koulutustarkastaja Pirjo-Liisa Kangasniemi,
puh. 050 559 3171, pirjo-liisa.kangasniemi(at)hel.fi

Helsingin TE-toimisto, Haapaniemen yksikkö:
suunnittelija Pirita Kiviaho, pirita.kiviaho(at)te-toimisto.fi;
työvoimaneuvoja Hannele Sairanen, hannele.sairanen(at)te-toimisto.fi

Helsingin Yrittäjät ry: kehittämispäällikkö Kaisa Välivehmas,
puh. 044 305 1067, kaisa.valivehmas(at)helsinginyrittajat.fi

YritysHelsinki: vastaava yritysneuvoja, FM Toivo Utso, puh. 050 560 2016, toivo.utso(at)hel.fi

Sotainvalidien Veljesliitto, Avustajatoiminnasta ammattiin -hanke:
projektin johtaja Eija Kilgast, puh. 044 7977 881, eija.kilgast(at)sotainvalidit.fi;
Oulunkylän sairaskotisäätiö, projektipäällikkö Tiina Saloheimo, puh. 040 7471 303, tiina.saloheimo(at)okks.fi

Vanhus- ja lähimmäispalvelun liitto ry, Työssä On Hyvä Olla -projekti (2007–2012):
Onnistunut rekrytointi vanhustenhuoltoon -projekti, suunnittelija Anu Kuikka,
puh. 050 326 8925, anu.kuikka(at)valli.fi;
projektivastaava Seija Jaakkola, puh. 045 7731 0191, seija.jaakkola(at)kapyrinne.fi;
projektiohjaaja Päivi Veistiö, puh. 045 7731 092, paivi.veistio(at)kapyrinne.fi

Koillis-Helsingin Työ ja toiminta, KO-TY ry:
Arkiapu-hanke, hankevastaava, toiminnanohjaaja Maritta Packalen, puh. 050 4082 217;
yhdistyksen puheenjohtaja, työhönvalmentaja Harri Jahnsson, puh. 045 1171 661, koty(at)icon.fi

Suomen Omakotiliitto ry, Omakotitalkkari-projekti:
Helsingin piiri, projektipäällikkö Ritva Lohtaja, puh. 044 293 7829, ritva.lohtaja(at)omakotiliitto.fi

Hoitokoti Päiväkumpu, Mikonkatu 8 A, 9. krs, 00100 Helsinki:
toimitusjohtaja Anne Kangas puh. 040 7154 945, anne.kangas (at)hoitkotipaivakumpu.fi;
vastaava hoitaja Tytti Lahtinen, puh. 050 354 9099, tytti.lahtinen(at)hoitokotipaivakumpu.fi

Invalidiliiton Asumispalvelut Oy, Etelä-Suomi, Mannerheimintie 107, 00280 Helsinki:
aluejohtaja Ritva Hakkarainen, puh. 040 553 3569, ritva.hakkarainen(at)invalidiliitto.fi

Kotipalvelu Klassikko, www.klassikko.fi:
Pipsi Hassinen-Stelmakh, pipsi.hassinen(at)klassikko.fi;
koordinaattori Päivi Hiltunen, puh. 050 3050 856, paivi.hiltunen(at)klassikko.fi

LP – Liikkuvat Palvelut Oy, Mäkelänkatu 78-82, 00610 Helsinki:
toimitusjohtaja Anneli Hartwall, puh. 0400 567 405, anneli.hartwall(at)liikkuvatpalvelut.fi

Länsi-Helsingin lähimmäispalvelu Leevi ry, Klaneettitie 10, 00420 Helsinki:
Heidi Wallius-Virkkula, heidi.wallius-virkkula(at)leeviry.net

Mailispalvelut, Vallesmannintie 29 b A, 00740 Helsinki:
Marja Turunen
, puh. 050 566 6816, mailis(at)mailispalvelut.fi

Omasiivous Oy, Olarinluoma 14 B, 02200 Espoo:
toimitusjohtaja Mikko Haapsaari, puh. 050 468 3221, mikko.haapsaari(at)omasiivous.fi

Palvelukauppa KodinOnni Oy, Myyrmäentie 2 B, 1. krs, 01600 Vantaa:
toimitusjohtaja Kirsi Mattila, puh. 0400 796 965, info(at)palvelukauppakodinonni.fi

PosiVire Oy, Korppaanmäentie 17 CL 6, 00300 Helsinki:
toimitusjohtaja Sirpa Eklund, puh. 050 577 1962, sirpa.eklund(at)posivire.fi

Rantalainen Oy, www.rantalainen.fi (Hämeenlinna ja Lahti)

Sivina Oy, Vitikka 4, 02630 Espoo:
toimitusjohtaja Pasi Pietilä, puh. 0500 620 672, pasi.pietila(at)sivina.fi;
palvelupäällikkö Marit Jaakkola, puh. 050 4414 977, maarit.jaakkola(at)sivina.fi

Sortso Osuuskunta, Pyyntitie 1 A, 02230 Espoo:
toimitusjohtaja Petri Laurila, puh. 050 4988 946, info(at)sortso.fi

Stiftelsen Blomsterfonden, Pohjolankatu 42, 00600 Helsinki:
Ledande sjukskötare Monica Ståhls-Hindsberg, puh. 09 777 12213,
monica.stahls-hindsberg(at)blomsterfonden.fi

Taija Härkki, MMM, tutkija, yrittäjä,
hankkeen mentori, taija(at)harkki.fi, puh. 0400 432 585

Harri Kostilainen, tutkija, VTM, Diakonia-ammattikorkeakoulu,
hankkeen ulkopuolinen arvioija, harri.kostilainen(at)diak.fi

Koulutuskeskus Salpaus, www.salpaus.fi
Koulutuskeskus Tavastia, www.kktavastia.fi
Omnia aikuisopisto, www.omnia.fi

Graafinen suunnittelutoimisto Rhinoceros Oy, www.aatos.fi
Pekka Niemi, puh. 040 7011 812, pekka(at)aatos.fi
hankkeen visuaalinen ilme

> Takaisin alkuun